poniedziałek, 4 maja 2015

Zapowiedź Mollie Potrafi 5-6/2015 preview

English:
New Mollie Makes issue is back to what I really like and that means sewing and knitting. Finally, in line with the mission of the magazine, the ideas presented in this issue inspire and encourage to be crafty. It's nice to find something useful and interesting, something you really want to make - from the last issue all I made were pompons.

Majowy numer Mollie Potrafi wraca do tego, co bardzo lubię czyli szycia i dziergania. Wreszcie, zgodnie z misją czasopisma, pomysły pokazane w numerze inspirują i zachęcają do działania. Nie będę ich wychwalać, żeby nie zapeszać, ale miło jest znaleźć w numerze coś przydatnego i ciekawego, coś co chce się zrobić. Z poprzedniego numeru poprzestałam na pomponach.


Szczegóły numeru przejrzycie na stronie wydawnictwa. Kto miał refleks i odrobinę szczęścia, a do tego w długi weekend siedział przy komputerze, mógł załapać się na darmowe e-wydanie.


Poniżej tendencyjny i zupełnie nieobiektywny wybór kilku rzeczy, które zwróciły moją uwagę. Przede wszystkim w tym numerze w kilku miejscach przewija się temat farbowania: tkanin, papieru, a nawet kubka, ze szczególnym naciskiem na farbowanie marmurkowe. Aż mnie korci żeby spróbować, szczególnie jak się naoglądam prac z bloga Ściegiem do celu.Z rzeczy do uszycia jest kilka drobiazgów, które wywołują uśmiech na twarzy. Tulipany nie są dla mnie nowością, widziałam je na blogach jakoś w zeszłym roku. Jest to niewątpliwie dobry sposób na wykorzystanie resztek z materiałów patchworkowych. Zabawkowe misie są urocze i podobnie jak poduszka podróżna w kształcie kota, powinny spodobać się maluchom.
Z nieco bardziej praktycznych rzeczy, do uszycia mamy bardzo ciekawie wyglądającą poduszkę na igły, która jak się okazuje jest szyta ze zwykłych kwadratów. Jest też legowisko dla kota i pojemna torba na zakupy.
W numerze znajdzie się nawet coś do ubrania. Przy tej bluzie z nadrukiem znajdziemy nie tylko instrukcję tworzenia wykroju, szycia, ale też krótką instrukcję nanoszenia szablonu lisa - ciekawe co na to lis? Jeśli chcecie zobaczyć więcej malunków, haftów i ubrań zajrzyjcie na blog o-rety.


W sekcji do dziergania mamy sweterek z raglanowymi rękawami z uroczej pastelowej włóczki. Swetr niczym w profesjonalnej gazecie dostępny jest w kilku rozmiarach: 36/38, 40/42 i 44/46. Zmianę kolorów zawdzięczamy tęczowej włóczce, nie ma tu żadnego kombinowania z podmianą kolorów z różnych motków. Jeśli jednak uważacie, ze swetr to za dużo na początek przygody z drutami, jest też prosta instrukcja dziergania skarpetek. Albo jeszcze prostsza instrukcja dziergania komina, na drutach 15mm!
Co jeszcze w numerze dla fanów włóczek? Dziergana torba - niby nic, a może kogoś ucieszy. Fajne osłony na pojemniki robione z wykorzystaniem grubej wełny, sznurka, kordonka i szydełka. Stylowa kapa na łóżko - zdjęcie niczym z ekskluzywnego hotelu :-)
I jeszcze na koniec kilka małych różności: frywolitki, haft, filcowanie, broszka, okładki na notesy i dekoracja sypialni - zostań bohaterem w swoim domu.


Źródło: ulubionykiosk.pl

2 komentarze:

  1. Masz rację... tfu... tfu... by nie zapeszać... ale szykuje się fajny numer :) Liczę, że jeszcze się załapałam na darmowy e-numer, ale poczta jakoś milczy na ten temat... :(

    OdpowiedzUsuń